Zoete aardappel met halloumi

Gepofte zoete aardappel met gegrilde groente en krokante halloumi

Zoete aardappel combineert heerlijk met het zoute van de halloumi en het frisse van de groente en licht pittige saus

Soms vind ik het zo leuk om lekker uitgebreid te koken. Aardappels poffen, groente bakken, kaas grillen en een lekker sausje erbij creeeren. Het kost even wat tijd maar dan heb je ook echt een lekkere maaltijd!  

Halloumi is een kaas dat je kan grillen zonder dat het helemaal smelt. Het wordt krokant en heeft een lekkere zoute smaak. De zoutte kaas combineerde ik met gebakken courgette en paprika. Deze groente zijn sappig en fris van smaak waardoor de smaak van halloumi goed tot zijn recht komt! De saus maakte ik ook zelf. Kwark, ras el hanout, beetje gedroogde munt en peterselie, goed roeren en over de hele lading heen gieten.

Kortom een maaltijd die verschillende smaken, texturen en bereidingswijzen heeft maar heerlijk combineert!

Zoete aardappel met halloumi

Recipe by lislovescookingCourse: Dinner
Servings

4

servings
Prep time

30

minutes
Cooking time

40

minutes

Ingrediënten

  • Gevulde aardappel
  • 2 kleine zoete aardappels

  • 45 gr halloumi

  • 1/2 courgette

  • 1/2 rode paprika

  • peper

  • gedroogde peterselie

  • Dressing
  • 2 eetlepels magere kwark

  • 1 tl ras el hanout

  • 1/2 tl gedroogde munt

  • 1/2 tl gedroogde peterselie

  • zout/peper

  • Optioneel: snufje cayennepeper

Bereidingswijze

  • Verwarm de oven voor op 200 graden
  • Was de aardappel, droog hem af en prik er rondom allemaal gaatjes in met een vork
  • Leg de aardappels in de oven en pof ze gaar in 35 a 40 minuten (ze zijn gaar wanneer je ze opensnijd en de binnenkant zacht is)
  • Meng alle ingrediënten voor de dressing en zet daarna terug in de koelkast
  • Snijd de halloumi in dunne en kleine stukjes
  • Snijd de courgette en paprika in kleine stukjes
  • Verhit een koekenpan zonder olie op het vuur en bak de halloumi goudbruin en krokant (ze worden krokanter als je ze een klein beetje laat afkoelen, ik draai ze regelmatig om verbranden te voorkomen)
  • Verhit daarna in dezelfde pan wat olijfolie en bak de groente gaar met wat peper en gedroogde peterselie
  • Snijd de zoete aardappel doormidden en vul met de groente en gebakken halloumi
  • Schenk de saus over het geheel of eet er los bij

Notities

  • Dit recept bevat flink wat meer groente en dressing dan er in de aardappelen past, maar ik vind het erg lekker los bij! Mocht je dit nou niet willen halveer dan gewoon de groente en saus ingredienten en dan past wel alles in je aardappel.

P.s. Mocht je deze gepofte zoete aardappel gaan maken tag mij dan op Facebook of Instagram of gebruik #lislovescooking. Vind ik erg leuk! Hieronder een reactie achter laten kan natuurlijk ook!

Laat reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*